Eigenaresse van Curves Ede, Renate Timmer vertelt over haar kleuranalyse

Renate Timmer

Onlangs heb ik een kleurenanalyse gehad bij Jeanine Houben van Kleurstudio Ede. Ik heb deze kleuranalyse als zeer prettig ervaren. Bij binnenkomst werd ik hartelijk ontvangen en gingen wij naar haar studio. Het licht valt daar gunstig naar binnen voor het doen van de kleurenanalyse.


Mijn oog viel gelijk op de mooie kleurrijke schilderijen die aan de muur hangen.Jeanine vroeg mij dan ook welk palet er voor mij het meest uitspringt.


Eerst vulde ik een vragenlijst in, zodat Jeanine een indruk kreeg van mijn innerlijk. Ik vond dit heel positief verrassend, dat ook met mijn innerlijk rekening werd gehouden.

 

Daarna gingen we met de kleurdoeken aan de slag om te kijken welke kleuren mij het beste ophalen. Dit was echt erg leuk om te doen, want vaak kies je bepaalde kleuren niet; zoals bijv. geel, omdat dat toch wel een kleur is die je moet staan…dat denk je dan.

Ik ontdekte dat er van alle kleuren zoveel verschillende nuances zijn dat het best wel eens kan zijn dat een kleur waarvan ik voorheen dacht dat die me niet zou staan, mij toch wel staat, maar dan net in een andere nuance. Ik kwam erachter dat grijs voor mij ook een mooie kleur is in combinatie met andere kleuren.

 

Ook erg leuk was dat er naar zowel mijn huid als naar mijn haarkleur werd gekeken en dat het dus zeer bepalend is welke kleur haar je hebt, maar ook of dat het geverfd is of niet. Om er vervolgens achter te komen dat toch je eigen haarkleur beter staat dan uit het verf potje!!

 

Als laatste is er ook nog aandacht geweest voor make-up.

 

Uiteindelijk ging ik naar huis met een mooi kleurpalet op mij afgestemd en inmiddels heb ik al wat kleding gekocht in de kleuren, die bij mij passen. Ook kreeg ik een stijladvies mee over hoe ik me het beste op mijn werk kan kleden om de juiste uitstraling te krijgen, alsmede in mijn vrije tijd. Belangrijk hierin vind ik dat ik die kleding niet eenmalig draag, maar dat ik er een tijd plezier van heb! Alles wat ik nu koop, kan ik immers met elkaar combineren.

 

Jeanine kijkt niet alleen naar welke kleuren iemand het beste staan, maar ze houdt ook rekening met waar iemand zich prettig bij/in voelt en hoe je je uitstraling kunt aanpassen in diverse situaties. Dat spreekt mij het meest aan!


Renate Timmer, eigenaar Curves Ede (vestiging Bellestein en vestiging Stadspoort)